Freie Volksmission

Jesus Christus ist derselbe gestern, heute und in Ewigkeit. Heb.13.8

Sprache




Mnozí mají zato, že věří, jak Písmo praví. Ale realita je jiná. Věřit, jak praví Písmo, opravdu znamená přijmout Slovo Boží a následovat mu v každém bodě. Jsou slyšet slova: "Žádné jiné evangelium…" a v základě vzato mají úplně jiné a ne originální evangelium Ježíše Krista a apoštolů. Všechna křesťanská náboženství se označují jako biblická, ale více nebo méně od Bible odstupují. Je proto nutné zkoumat v Písmu svatém a přesvědčit se, je-li s ním v souladu také učení a praxe.

Lidé věrní Bibli věří a obhajují, co je v Písmu svatém černé na bílém; nic do něho nevkládají, aby to pak mohli vyčíst. Na ně se vztahuje, co Pán říká: "Kdo ve Mne věří, jak Písmo praví, z jeho těla poplynou proudy vody živé." (Jan 7:38) To, co zanechali učitelé náboženství, kteří si vzájemně odporují, brojí proti sobě, spílají si a zlořečí, vůbec nezajímá ty, kteří jsou věrní Bibli. Mnoho z toho, co ze sebe vydali, bylo čirým nesmyslem a fantazií, jako také všechny legendární povídky.

Ti dnes tak vážení muži kostela již před nicejským koncilem v roce 325 a také po něm vůbec nekráčeli po biblické půdě, ale věřili a učili, co chtěli. O žádném z nich není psáno, že by byli obráceni ke Kristu skrze skutečné prožití, nemluvě o tom, že by z úst Pána obdrželi povolání. Na křesťanství nahlíželi jako na pouhé náboženství a zatáhli do křesťanství pohanství. Ovšem ve svých výkladech užívali částečně i biblické pojmy, dali jim však úplně jiný význam a určení, a ta platí ve formálních náboženstvích ještě dnes. Zůstávají při tématu, ale ne v pravdě.

Protože neznali Starý zákon, scházelo jim také porozumění pro Kristovo utrpení a umírání, jež bylo pro spásu nutné. K významu spásných dějin toho, co učil Pavel, "že Kristus zemřel za naše hříchy podle Písem…" (I.Kor. 15:3), neměli žádný přístup. Právě tak málo poznali smysl a důležitost toho, co psal Petr: "Který hříchy naše na Svém těle vnesl na dřevo, abychom hříchům zemrouce, spravedlnosti živi byli…" (I.Petr. 2:24) Oni jsou odpovědní za to, že se ztratilo jádro křesťanské víry – totiž, že Spasitel všechnu vinu, hřích a také zlořečenství, jež na lidstvu spočívalo, musel vzít na Sebe a nás vykoupit (Řím. 4:25; Gal. 3:13), a že my máme odpuštění, smíření a věčný život jedině skrze Jeho smírčí smrt.

To "Schma Izrael" = "Slyš Izraeli, ten Věčný, náš Bůh, ten Věčný je Jeden!" , je rozkazovací způsob, příkaz, a ten otcové kostela vůbec nevzali na vědomí. Při pozorném sledování, smýšleli a mluvili kolem Boha, neboť k Němu neměli vůbec žádný osobní vztah. Přímý přístup k Němu a Jeho Slovu vyplývá jenom ze skutečného prožití Boha.

Co učili Tertullian, Clemens, Hippolyt, Julian, Origenes, Marceon, Montanius, Sabellius, Athanasius, Arius, Hieronymus, Chrysostomos, Augustin a kdo všechno ještě, je proto pro biblicky věřící lidi bezvýznamné a nezávazné. Tito muži zanechali duchovní "Tohuwabohu" – žalostný zmatek. Jediného pravého Boha, Boha Izraele, neznali a neměli vůbec žádné zjevení o spásném plánu, ani o vlastním zjevení Božím v Kristu. Již základy formálního křesťanství byly překroucené a všechno ostatní, co bylo zavedeno, také! Příkaz této hodiny proto zní: Zpět k originálu, ke Slovu, k původnímu základu, k praxi apoštolů a proroků, aby cesta Boží mohla být opět učena v pravdě a stala se schůdnou (Luk. 20:21; Sk. 18:24-26).

Inhalt 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33